Як ви хотіли б зв'язатися з нами?
  • Russian
  • Ukrainian
ruuk +380 50 417 3929 sbit@kauchuk.ua Пн - Пт 08:30 - 17:00 87504, м. Маріуполь, ул. Вузівська, 1-А
Сертифікат
ISO 9001:2015
Сертифікат
IATF 16949:2016
+380 67 000 1997
+380 95 048 1000
СКАЧАТИ ПРАЙС

Як розрахувати термін зберігання гумотехнічних виробів?

Завод РТИ "КАУЧУК" > Блог > Як розрахувати термін зберігання гумотехнічних виробів?

Наш завод отримує безліч запитів для визначення терміну придатності певних гумотехнічних виробів. Які найкращі методи зберігання гумових ущільнень? Як правильно розрахувати вік еластомеру? На жаль, відповідь на ці питання не так простий.

Що таке термін зберігання?

Термін зберігання – це період зберігання перед установкою еластомерних ущільнень і гумотехнічних комплектів в апаратні компоненти. Нижче наведені норми визначають умови зберігання заготівок і ущільнень з таких гумових сумішей, як NBR, FPM, EPDM, H-NBR и MVQ.

Що може пошкодити ГТВ?

ГТВ під час зберігання можуть бути пошкоджені через хімічних реакцій, які найчастіше відбуваються з причини впливу тепла, світла, кисню, озону або інших речовин на даний матеріал. Також пошкодження може відбутися внаслідок фізичних процесів, які призводять до порушення властивостей матеріалу. Такий процес як фізичне старіння викликається впливом зовнішніх напруг і призводить до утворення тріщин і залишкової деформації при стисканні формових виробів. Залишки пом’якшувачів з прес-форм на виробах також можуть привести до крихкості і зміни форми деталей.

З цих причин гумотехнічні вироби можуть зберігати свої властивості без значних змін протягом багатьох років тільки при правильному зберіганні. Старіння гуми і умови зберігання ГТВ безпосередньо залежить від марки гумової суміші, з якої зроблено виріб. Ненасичені еластомери, такі як нітрил – каучук (NBR бутадієн-нітрільні гумові суміші) при несприятливих умовах зберігання значно сильніше старіють, ніж насичені еластомери, такі як фторкаучук (FPM гумові суміші).

Норми зберігання ГТВ

Оптимальні властивості таких виробів можуть бути збережені протягом тривалого періоду часу тільки, якщо при зберіганні виробів в складських приміщеннях дотримуються норми згідно DIN 7716:

– гумотехнічні вироби необхідно зберігати в прохолодному і сухому місці. Температура повинна бути приблизно 15 °С і не повинна перевищувати 25 °С. Відносна вологість повітря повинна бути нижче 65%.

– гумотехнічні вироби повинні бути захищені від світла, особливо від прямого сонячного опромінення і штучного світла з високим вмістом ультрафіолетових променів. Переважно використання ламп розжарювання замість люмінесцентних світильників.

– в складських приміщеннях не повинні перебувати пристрої, які виробляють озон , такі, наприклад, як електромотори і пристрої під високою напругою.

– гумові вироби повинні бути захищені від протягу. Цього можна досягти за допомогою повітронепроникних упаковок, однак не можна використовувати плівки, що містять пом’якшувачі.

– необхідно уникати дотику гумових виробів, виготовлених з гумових сумішей різного складу.

– під час складування гумотехнічних виробів неприпустимі їх контакт з хімікатами і активними металами (наприклад, такі як мідь і марганець).

– гумотехнічні вироби повинні зберігатися по можливості без фізичної напруги. Це означає, що деталі не повинні бути схильні до деформації внаслідок витягування, натискання або згинання. Гумові ущільнювачі, особливо кільця ущільнювачів і манжети, не можна з метою економії місця підвішувати, щільно складати або згортати.

Наша спеціальна упаковка

У нас на заводі використовуються оригінальна термовакуумна упаковки для зберігання комплектів гумотехнічних виробів, які забезпечують збереження ГТВ протягом усього терміну зберігання.

Терміни зберігання гумотехнічних виробів

При дотриманні цих норм зберігання гумотехнічних виробів протікає без значних змін їх властивостей протягом наступних інтервалів часу:

Гумова суміш NBR: приблизно 5 років;
Гумова суміш EPDM і Н-NBR: приблизно 8 років;
Гумова суміш FPM, MVQ: приблизно 10 років;