Як ви хотіли б зв'язатися з нами?
 • Russian
 • Ukrainian
ruuk +380 50 417 3929 sbit@kauchuk.ua Пн - Пт 08:30 - 17:00 87504, м. Маріуполь, ул. Вузівська, 1-А
Сертифікат
ISO 9001:2015
Сертифікат
IATF 16949:2016
+380 67 000 1997
+380 95 048 1000
СКАЧАТИ ПРАЙС

Як підвищити продуктивність в сфері виробництва

Завод РТИ "КАУЧУК" > Блог > Як підвищити продуктивність в сфері виробництва

Для того, щоб конкурувати в умовах глобальної економіки, керівники виробництва повинні постійно працювати над поліпшенням продуктивності своєї організації. Продуктивність залежить від збалансованого поєднання ефективності процесів, обладнання та співробітників.

Тому ми зібрали чотири кращих практики для підвищення продуктивності виробництва, щоб допомогти менеджерам в створенні кращих виробничих цехів.

Організація за стандартами 5С

З метою підвищення продуктивності праці в обробній промисловості, менеджери повинні почати з аналізу організаційної практики свого підприємства за допомогою стандартів 5С.

5С – Сортування, Стрiй, Сяйво, Стандартизація, Сприяння – це метод для створення і підтримки організованого робочого місця. Це систематичний підхід, який дозволяє командам організувати своє робоче місце найбільш безпечним і ефективним способом.

 • Сортування: Виробничі працівники повинні прибрати всі непотрібні інструменти та витратні матеріали з робочого місця.
 • Стрiй: Всі інші інструменти повинні зберігатися в певному місці.
 • Сяйво: Робочі місця повинні постійно очищатися, після того як робота виконана.
 • Стандартизація: Ці процеси очищення повинні бути використані в якості постійного методу.
 • Сприяння: Керівництво і співробітники повинні постійно працювати над поліпшенням практики 5С.

Крім того, що ці кроки допоможуть поліпшити організаційну структуру заводу, вони також будуть підвищувати якість і продуктивність праці, корпоративний дух – все це веде до збільшення прибутковості.

Створення робочого процесу
Іншим ключовим елементом продуктивності виробництва є створення ефективного процесу, який зводиться до ліквідації відходів шляхом впровадження бережливого виробництва. Бережливе виробництво (від англ. Lean production, lean manufacturing – «струнке виробництво») – концепція управління виробничим підприємством, заснована на постійному прагненні до усунення всіх видів втрат. Бережливе виробництво передбачає залучення до процесу оптимізації бізнесу кожного співробітника і максимальну орієнтацію на споживача. Для того щоб керівникам виробництва зрозуміти, що можна поліпшити, вони повинні поглянути на існуючий робочий процес і виявити слабкі місця.

Кроки, яким мають слідувати:

 • Визначення процесів. Це може здатися очевидним, але багато менеджерів роблять тільки припущення про те, як робиться робота на їхньому заводі, практично не підтверджуючи щоденні завдання, що відображають належні процедури.
 • Усунення відходів. Коли менеджери розуміють, як їх процес виробництва повинен виглядати, вони можуть точно визначити, які його складові не збігаються або безпосередньо не створюють цінності. Після цього робочий процес повинен бути поліпшений, щоб усунути втрати часу, інвентарю, обладнання та ресурсів.
 • Відстеження поліпшень. Перехід до бережливого виробництва не станеться відразу. Для того щоб перевірити, які зміни працюють (а які ні), менеджери повинні збирати дані і відстежувати будь-які зміни. Це допоможе уникнути помилок і постійно проводити поліпшення в міру розвитку процесу.

Мобільність

Вісімдесят один відсоток керівників компаній вважають мобільні технології стратегічно важливою частиною їхнього бізнесу. Це має сенс, тому що мобільні додатки виробництва дозволяють скоротити час, збільшити бюджет і зменшити або повністю усунути людські помилки.

 • Рішення проблем на ходу: За допомогою мобільних технологій виробники можуть вирішувати проблеми відразу, як тільки вони виявлені. Різні програми для виробництва існують, щоб допомогти співробітникам спілкуватися з командами продажів і клієнтами, виявляти проблеми, що виникають обладнання, не перебуваючи в цеху, і спиратися на інформацію, знайдену та використовувану лідерами галузі.
 • Управління логістикою: Між наглядом за співробітниками, веденням бізнесу і контролем сторонніх постачальників, менеджери з виробництва повинні багато чого відстежувати. Наприклад, додатки, які відстежують графік зміни персоналу, ланцюжки поставок і управління запасами, які усувають можливість людської помилки, що призводить до більш ефективної роботи.
 • Норми безпеки: В залежності від галузі, виробники мають справу з безліччю різних стандартів безпеки та охорони праці. , Наприклад, додатки хімічного відповідності замінюють листи даних з повною хімічної інвентаризацією, а додатки безпеки харчових продуктів забезпечують в режимі реального часу звіти по всім секторам.

Заохочення співробітництва

Виробничі цехи стають найбільш продуктивними, коли кожен співробітник працює спільно, щоб створити ефективну команду. Якщо співробітники заохочуються до співпраці, вони будуть більш активно висловлювати свої ідеї, щоб поліпшити з ефективність виробництва.
Коли співробітник дійсно пропонує гідну творчу ідею, він повинен бути винагороджений, незалежно від свого рівня. Менеджери повинні пропонувати своїм співробітникам словесне визнання в комунікаціях всередині компанії і щось більш відчутне, наприклад грошові бонуси.