Як ви хотіли б зв'язатися з нами?
  • Russian
  • Ukrainian
ruuk +380 50 417 3929 sbit@kauchuk.ua Пн - Пт 08:30 - 17:00 87504, м. Маріуполь, ул. Вузівська, 1-А
Сертифікат
ISO 9001:2015
Сертифікат
IATF 16949:2016
+380 67 000 1997
+380 95 048 1000
СКАЧАТИ ПРАЙС

Вимірювання твердості по Шору

Завод РТИ "КАУЧУК" > Блог > Вимірювання твердості по Шору

Є безліч характеристик гумотехнічних виробів, які можуть збільшити час і складність процесу ущільнення. Похибки, залишкова деформація при стисненні і фактори навколишнього середовища лише деякі з цих компонентів. Також в цьому списку є твердість матеріалу.

Дюрометр (твердомер), як правило, використовується для визначення твердості полімерів, еластомерів та каучуку. Твердість може бути важкою властивістю для вимірювання, тому що залежить від геометрії і вимагає ретельних випробувань.

Вимірювання твердості

Твердість еластомерних матеріалів зводиться до однієї складової: глибинb проникнення підпружиненого індентора через зразок. Чим м’якше зразок, тим далі буде проникати індентор.

Існує кілька стандартних методів випробувань для вимірювання твердості гуми. Датчики для цих стандартів можуть бути аналоговими або цифровими.

Щоб дати вам уявлення про те, як відчути певну твердість матеріалу, ось кілька прикладів. Канцелярські резинки – це приблизно твердість по дюрометру 40 А, в той час як стандартні ущільнювальні кільця круглого перетину – 70 А.

В офіційних специфікаціях перераховані різні шкали дюрометра, які іменуються типами. Зокрема, ми досліджуємо твердість матеріалів по дюрометру типу Шор А і Шор D – так як вони зазвичай використовуються для вимірювання твердості еластомерних матеріалів, використовуваних для ущільнень. Дві найбільш поширених шкали – тип A і тип D. Шкала типу A призначена для більш м’яких матеріалів, в той час як D для більш твердих.

Давайте розглянемо, як ми розрізняємо ці два типи.

Відмінності дюрометров Шора

Термін Шор походить від Альберта Шора, засновника компанії Shore Instrument Company і людини, який первісно визначив ці шкали. Будь-яка специфікація може згадуватися як Шор або Тип – наприклад, «дюрометр Шор A 70» або «дюрометр типу A 70».

Тип (Шор) A Дюрометр

Твердомір по Шору А призначений для вимірювання твердості зразків, які є плоскими, паралельними і мають певну мінімальну товщину. Індентор – загартований сталевий стрижень діаметром 1,25 мм, що закінчується усіченим конусом з кутом при вершині 35 ° і діаметром вершини 0,79 мм.

Тип (Шор) D Дюрометр

Тип D – це мікротвердоміри. Він підходить для вимірювання твердості зразків, які не можуть бути точно виміряні за допомогою пристрою Шор A, таких як кільця. Твердомір типу D призначений для використання на зразках, що мають мінімальну товщину 1,27 мм, хоча він може використовуватися на більш тонких зразках, якщо є дані, що підтверджують точність вимірювання. Індентор – загартований сталевий стрижень діаметром 1,25 мм, що закінчується конусом з кутом при вершині 30 °, радіус вістря 0,10 мм.

Важливо відзначити, що показання дюрометра типу А і типу D не завжди однакові через геометрію і товщину компонента для вимірювання твердості. У міру зменшення товщини зразка вимірювач все більше і більше зчитує основний матеріал під зразком. Цей базовий матеріал – сталь, тому показання на тонких зразках зазвичай є штучно завищеними (більш жорсткі).

Цей ефект пом’якшується при вимірюванні більш твердих зразків, так як більш тверді зразки утримують індентор далі від сталевого підстави.

Дані показують, що товщина зразка дійсно грає роль у вимірі твердості еластомеру. Мінімальна товщина зразка, що становить приблизно 2,54 мм, необхідна для досягнення несуперечливих результатів при вимірюванні звичайних гумових матеріалів.