Як ви хотіли б зв'язатися з нами?
  • Russian
  • Ukrainian
ruuk +380 50 417 3929 sbit@kauchuk.ua Пн - Пт 08:30 - 17:00 87504, м. Маріуполь, ул. Вузівська, 1-А
Сертифікат
ISO 9001:2015
Сертифікат
IATF 16949:2016
+380 67 000 1997
+380 95 048 1000
СКАЧАТИ ПРАЙС

Сім прогнозів розвитку Інтернету Речей в промисловості на 2017 рік і найближче майбутнє

Завод РТИ "КАУЧУК" > Блог > Сім прогнозів розвитку Інтернету Речей в промисловості на 2017 рік і найближче майбутнє

Промисловість робить успіхи в розвитку технологій Інтернету Речей і формулює потенційну бізнес-цінність промислових рішень IoT і Industry 4.0. Майбутні роки еволюції інтернету речей будуть характеризуватися швидким прискоренням розвитку технологій, оскільки бачення світу онлайн, в якому все і все пов’язані, стає повсякденною реальністю.

Ось наші прогнози про майбутнє інтернету речей у виробництві і заходи для керівників підприємств, які необхідно вживати прямо зараз:

1. Від можливостей зв’язку до обгрунтованих бізнес-результататів

Рання хвиля заворушень з приводу підключення до “речей” і незгоду з тим, скільки мільйонів і мільярдів пристроїв будуть тісно пов’язані в недалекому майбутньому, нарешті вщухає, поступившись місцем досягненню відчутних результатів бізнесу, які забезпечуються безпрецедентною здатністю збирати, аналізувати і здобувати потрібні відомості з цих даних.

У найближчі роки буде досягнутий вражаючий прогрес в області аналізу даних, машинного навчання та допоміжних автоматизованих систем підтримки прийняття рішень на основі штучного інтелекту. Значна частина прогресу буде генеруватися аналітиками і компаніями, які рухають машинне навчання вперед, такими як IBM Watson і DeepMind від Google, а також безліччю аналітичних стартапів в сфері інтернету речей з високими устремліннями.

Однак цього прогресу не завжди буде достатньо для розгортання релевантних і практичних бізнес-рішень. Інформаційні системи, що підтримують роботу на основі отриманих результатів, повинні будуть об’єднувати інформацію, що генерується машиною, з даними, що зберігаються в ERP, і іншою аналітикою, такою як відгуки клієнтів з соціальних мереж. Складність мультидисциплінарних даних і відсутність семантичних моделей, які необхідні для проведення аналізу відображає специфіку конкретної області, щоб забезпечити ефективну підтримку прийняття рішень, зажадають експертизи конкретної області та додаткових шарів програмного забезпечення, що відбивають специфіку конкретної області.

Визнаючи цю потребу, хмарні платформи IoT, такі як Amazon AWS і Microsoft Azure, будуть додавати все більш потужні API-інтерфейси інтернету речей як частина всеосяжної хмари для інтелектуальних обчислень, створюючи міцну основу для системної інтеграції і виробничих організацій, а також галузеві рішення, засновані на результатах аналізу. Навіть SAP, яка завжди має монолітну егоцентричну точку зору, хизується платформою для інтернету речей, рекламованої як хмарна «цифрова інноваційна система» з безліччю мікросервісов для легкого доступу до постачальників рішень IoT.

Відкриті платформи інтернету речей матимуть вирішальне значення для досягнення наступного рівня зрілості галузі.

2. Прискорене зростання призводить до нестачі критичних навичок IoT

У міру того, як все більше компаній реструктурують свої продукти і послуги для підтримки бізнес-моделей, заснованих на результатах, вони зіткнуться з нестачею критично важливих навичок, пов’язаних з Інтернетом Речей, від розробки вбудованих програм до кібербезпеки і аналізу великих даних.

Організації будуть конкурувати в пошуку і збереженні талантів на всіх рівнях, а також займатися захистом від витоку талантів, стимульовані триваючим розповсюдженням технологій і дисциплін IoT як в промисловому, так і в непромисловому секторах.
Але вирішення проблеми нестачі навичок – це не просто питання пошуку і найму людей. Організації також виявлять, що надмірний акцент дискретних дисциплін, таких як аналітика і вбудована розробка програмного забезпечення, може привести до прийняття рішень, які будуть йти врозріз з довгостроковою стратегією. Просунутим організаціям також необхідно буде розробити мультидисциплінарної культуру прийняття рішень за допомогою управління основними даними та аналітичними інструментами підтримки прийняття рішень.

3. Програмні дефекти і уразливості затримують розвиток

Легкість і низька вартість, з якими інженери-розробники можуть підключати пристрої до Інтернету і передавати інформацію з дистанційних датчиків, будуть як і раніше стимулювати впровадження продуктів Інтернету Речей, але в той же час стимулювати неакуратні реалізації, які призводять до збоїв системи і порушень безпеки. Це продовжить привертати увагу до проблем конфіденційності та безпеки даних, а також послабить швидкість впровадження рішень на основі IoT.

Адепти інтернету речей і дизайнери продуктів почнуть визнавати імператив для вдосконалення практик та інструментів розробки програмного забезпечення, а також використовувати передові стандарти безпеки, а не покладатися на безпеку за допомогою методів невизначеності, які не працюють. Великі компанії-виробники будуть неохоче приймати технології від вискочок, які торгують закритими і пропрієтарними програмами «призначеними для Інтернету».

Зростаюча щільність програмно-апаратних засобів в нових продуктах і складність розробки і тестування залежностей апаратно-програмної системи паралельно будуть як і раніше кидати виклик розробки та тестування продукту. Постачальники програмного забезпечення для розробки програмно-апаратних засобів та управління життєвим циклом додатків, такі як Siemens Polarion, будуть продовжувати розширювати можливості своїх інструментів, але самі по собі не будуть забезпечувати заміну дослідної робочої сили.

4. Починається зліт ринку інтернету речей

Ринок технологічних платформ IoT буде продовжувати розквітати, і сотні компаній, що претендують на якусь частину ринку, виступають в якості постачальників платформ зв’язку та аналітичних інструментів, а також продають в основному недиференційовані рішення.
Ринок інтернету речей як і раніше буде сильно фрагментований і матиме підвищений рівень консолідації, оскільки великі компанії-розробники рішень IoT прагнуть поліпшити становище на ринку, купувати експертні знання в цій галузі безпосередньо і через партнерів, а також прискорювати зростання доходів.

У мережі Інтернету Речей і інтерфейси зв’язку постачальники телекомунікаційних послуг, такі як AT & T, Verizon і Vodafone, будуть продовжувати свої зусилля щодо захисту своєї частки ринку IoT. Однак ділова практика і культура, які були засновані в епоху мобілного телефону, перешкоджають органічному зростанню в просторі, в якому домінують хмарні мережеві компанії по віртуалізації. Ще швидше простір підключення до пристроїв перетвориться в товар, і в той же час реалізація вартості IoT переходить на складну аналітику і прийняття рішень на підприємствах. Не маючи органічних можливостей, традиційні телекомунікаційні та бездротові оператори будуть зосереджені на поглинаннях.

5. Гіганти з виробництва напівпровідників у грі

Оскільки попит на персональні комп’ютери слабшає, а постачальники компонентів для смартфонів стають жертвами жорстоких цінових воєн, Інтернет Речей стає наступним великим драйвером попиту на промислові напівпровідники – від нанотехнологічних датчиків до компонентів бездротового зв’язку. Автомобільна промисловість стає наступним найбільшим обсягом ринку виробників напівпровідників для IoT, змушуючи напівпровідникові компанії вкладати значні кошти в датчики, особливо в відео і напівпровідникові LIDAR, а також в високошвидкісні одночипові компоненти датчиків.

У той час як технологічні гіганти, такі як Intel, Qualcomm і Avago / Broadcom, які вкладають значні кошти останні кілька років, можуть не мати апетиту до додаткових мегаугод, ринок напівпровідників чекає активність і зростання, що призведе до падіння цін на напівпровідники, і в внаслідок прискорить прийняття і стимулює зростання на загальному ринку Інтернету Речей.

Серед кількох галузей промисловості, що скористуються цією тенденцією, буде автомобільна промисловість, яка прискорить розгортання активних функцій безпеки і автономних технологій водіння. З іншого боку, сектор виробничого обладнання, який має більш повільну природну каденцію, буде продовжувати відставати, затримуючи точку перегину, до якої прагнуть постачальники IoT.

Інновації та зростання в просторі пристроїв IoT, особливо в автомобільній промисловості, приведуть до зростання ринку ALM, програмно-апаратних засобів та інструментів моделювання.

6. Лідери ринку є членами динамічної екосистеми

У той час як сильну присутність постачальників горизонтальних IoT-платформ буде продовжувати захоплювати заголовки, зрілі компанії-виробники зрозуміють, що бізнес-цінність IoT не може бути представлена ​​одним рішенням від компанії з IoT-платформою. Промислові рішення IoT вимагають глибокої експертизи конкретної області, якої зазвичай не володіють постачальники програмного забезпечення.

Перемогли компанії будуть створювати і розвивати активну екосистему партнерів і постачальників рішень, які будуть використовувати пов’язані продукти і клієнтів, щоб забезпечити цінність завдяки співпраці, яке приносить користь всім учасникам ланцюжка створення вартості. Ці компанії будуть інвестувати в розвиток міжгалузевих і пан-екосистемних рішень, які масштабуються і відповідають швидко мінливих потреб клієнтів, географічної динаміці і конкурентного ландшафту.

Зростаюча сила знову сформованих екосистем і партнерських відносин між постачальниками хмарної інфраструктури, постачальниками IoT-платформ і експертами в конкретних областях стане серйозною загрозою для невеликих постачальників програмного забезпечення IoT, які не зможуть розвивати глибоку експертизу областей застосування і екосистему ділового партнерства.

7. 2017-й не стане роком масового впровадження інтернету речей

Перша хвиля Інтернету Речей породила безліч очікувань і пов’язаних ідей продукту. Звичайно, багато ранніх продукти IoT, особливо в області споживчих товарів, що не заслуговують на увагу. Але є безліч прикладів значущих реалізацій IoT, таких як додаток прогностичного обслуговування Siemens на іспанській залізничної системі Renfe і система відстеження в галузі пивоваріння, створена Ovinto в Великобританії.

Але в той час як довгострокове бачення промислового застосування IoT є багатообіцяючим, і, незважаючи на тиск з боку виконавчих рад та аналітиків Уолл-стріт, щоб підскочити на платформі IoT, трансформація підприємств і реалізація проектів будуть, як це часто буває, йти повільніше, ніж очікується.

Буде багато вражаючих успіхів IoT. Проте, в цілому, вони будуть являти собою острова успіху: унікальні реалізації, які приносять цінність, але не можуть масштабироваться або легко тиражуватися. Крім того, багато випадків використання будуть спричинити за собою проекти, що виконуються великими корпораціями з великими кишенями і можливостями трансформації бізнесу.

Для багатьох інших цифрове перетворення буде більш складним процесом. Триваючі побоювання з приводу безпеки даних і конфіденційності будуть як і раніше затримувати на деякий час.

Сім кроків, які потрібно зробити:

1. Стале лідерство в галузі промислового Інтернету Речей зажадає від усіх – компаній-виробників і постачальників рішень на основі IoT – завбачливо планувати і робити навмисні дії для прискорення дозрівання бізнес-рішень, заснованих на результатах з використанням технології IoT.

2. Моделі промисловості Reimagine: впроваджуйте рішення, засновані на результатах, які шукають можливості росту, на основі підвищення ефективності. Редизайн бізнес і операційних моделей для підтримки нових гібридних продуктів і моделей взаємодії з клієнтами.

3. Увімкніть інновації, засновані на IoT, шляхом включення бізнес-міркувань на ранніх етапах проектування для забезпечення узгодженості з операціями на основі результатів. Управління генеруються даними Інтернету Речей для різних рішень в системі управління основними даними підприємства (MDM) призведе до гнучкості і ефективності вашого інноваційного процесу.

4. Партнери для успіху: створення і розвиток бізнес-екосистеми. Шукайте партнерів в ваших ланцюжках поставок і крос-індустрії, щоб створити нові можливості, які орієнтовані на результати бізнесу.

5. Дані про важелі: інвестуйте в аналітику, щоб збирати нові ідеї зі збору даних з пристроїв IoT, корпоративних систем і клієнтів, а також стимулюйте прийняття більш швидких рішень в ланцюжку створення вартості. Зосередьтеся на створенні багатого міждисциплінарного контексту з декількох існуючих джерел, перш ніж інвестувати в складні і тендітні аналітичні методи.

6. Підготуйтеся до майбутньої роботи: інвестуйте в навички і процеси організації, які покращують розробку продукту, стимулюють співробітництво і покращують процес прийняття рішень в розширеній ланцюжку поставок.

7. Розгортання відкритих стандартних платформ IoT, які прискорюють час для оцінки і зниження ризиків в розвитку IoT. Шукайте відкриті, стандартні архітектури, які підтримують цілий ланцюжок створення вартості від підключення до операцій.

8. Вирівнювання архітектур: вирівнювання бізнес- та ІТ-архітектури. Інвестуйте в стандартизацію процесів і інструментів даних і знань, які покращують взаємодію процесів та інформації.