Як ви хотіли б зв'язатися з нами?
  • Russian
  • Ukrainian
ruuk +380 50 417 3929 sbit@kauchuk.ua Пн - Пт 08:30 - 17:00 87504, м. Маріуполь, ул. Вузівська, 1-А
Сертифікат
ISO 9001:2015
Сертифікат
IATF 16949:2016
+380 67 000 1997
+380 95 048 1000
СКАЧАТИ ПРАЙС

Що таке ущільнення для нерухомих з’єднань?

Завод РТИ "КАУЧУК" > Блог > Що таке ущільнення для нерухомих з’єднань?

Застосування ущільнюючих кілець класифікується з точки зору відносного руху. У з’єднаннях з невеликою рухливістю або її відсутністю ущільнення називається статичним. У з’єднаннях зі зворотно-поступальним, що обертається або коливальним рухом, ущільнення називається динамічним.

Давайте зануримося в світ застосування статичних ущільнень.

Статичні ущільнення застосовуються при відсутності руху або зміщення між поверхнями що ущільнюються або між поверхнею ущільнення і сполученої поверхнею.

Статичні осьові ущільнення

Статичними осьовими ущільненнями називаються ті, в яких відсутній рух і ущільнення відбувається паралельно осьовій лінії ущільнювача. Ущільнення відбувається на верхній і нижній частині ущільнювача, або лицьовій частині ущільнювача.
Торцеве механічне ущільнення (Малюнок 1), являє собою різновид статичного осьового ущільнення, використовуваного в обертовому обладнанні, для забезпечення герметизації вала, що передає механічну енергію до робочого органу механізму. Прикладами таких механізмів є насоси, компресори, хімічні реактори, вакуумні фільтри-сушарки та ін., Тобто там, де необхідно розділити два середовища і забезпечити мінімальні витоки. Ущільнення в такому випадку відбувається на поверхні ущільнювача. Паз для нього вирізують на плоскій поверхні (жовтий). Кільце ущільнювача (червоний) поміщається в паз, друга плоска поверхня притискає кільце (помаранчевий). Кільце ущільнювача не рухається після встановлення.

На ілюстрації 1 показана система з внутрішнім тиском. Тиск в системі буде штовхати кільце ущільнювача в напрямку зовнішнього діаметра паза. Зовнішній діаметр паза повинен відповідати номінальному зовнішньому діаметру ущільнювального кільця. Це дозволить звести до мінімуму зміщення ущільнювального кільця. Зовнішній діаметр паза стає заданим параметром, а внутрішній діаметр змінюється для досягнення правильної ширини паза. З іншого боку, коли в системі є зовнішній тиск, кільце ущільнювача буде заштовхувати у внутрішній діаметр паза. Внутрішній діаметр паза ставати заданої величиною, а зовнішній діаметр буде шириною ущільнювального кільця.

Статичні радіальні ущільнення

Ущільнювані поверхні перпендикулярні до осьової лінії ущільнення. Ущільнювані поверхні стикаються з поверхнею внутрішнього і зовнішнього діаметра кільця, воно ж поперечний перетин ущільнювального кільця. Є два варіанти радіального ущільнення. Одним з них є ущільнення поршня, де канавка розташована на поршні, малюнок справа. Другий являє собою ущільнення штока, де канавка розташована на циліндрі, малюнок зліва.

При використанні ущільнень, перш за все, слід використовувати осьові ущільнення, тому що глибина паза є єдиною змінною при стисненні. Поверхні прийнято вважати паралельними і плоскими, мають дуже маленький зазор між один одним. У радіальної конфігурації, є допуски на діаметр циліндра, поршня або вала і діаметр паза. Діаметральний зазор між циліндром і валом або поршнем неминучий. Низькі допуски приведуть до збільшення зазору, що може привести до витискування ущільнювального кільця. Надмірні допуски на діаметри циліндра і пазів впливатимуть на стиск.