Як ви хотіли б зв'язатися з нами?
  • Russian
  • Ukrainian
ruuk +380 50 417 3929 sbit@kauchuk.ua Пн - Пт 08:30 - 17:00 87504, м. Маріуполь, ул. Вузівська, 1-А
Сертифікат
ISO 9001:2015
Сертифікат
IATF 16949:2016
+380 67 000 1997
+380 95 048 1000
СКАЧАТИ ПРАЙС

Розуміння обмежень натурального каучуку при розробці виробів

Завод РТИ "КАУЧУК" > Блог > Розуміння обмежень натурального каучуку при розробці виробів

Як багато ви знаєте про матеріальні обмеження натурального каучуку в дизайні нової продукції? Більшість дизайнерів та інженерів-проектувальників добре знають переваги натурального каучуку – висока еластичність, висока міцність на розтягнення, чудові показники залишкової деформації і відновлення при розтягуванні, хороша стійкість до спиртів, кетонів і органічних кислот. Ці властивості роблять натуральний каучук оптимальним матеріалом для різних застосувань, які вимагають багаторазового розтягування або стиснення і відновлення первісної форми. Натуральний каучук – це універсальний матеріал, але є сфери застосування, де він не є оптимальним вибором. Дизайнери нових виробів часто фокусуються на всіх перевагах натурального каучуку, забуваючи враховувати обмеження цього натурального матеріалу. Дуже важливо мати уявлення про переваги і обмеження натурального каучуку на початку процесу проектування до того, як будуть зроблені дорогі помилки.

Одним з найбільших обмежень натурального каучуку є його низька стійкість до вуглеводнів, жирів, олив і змащення. Контакт з цими речовинами може викликати набухання, розм’якшення або повне розчинення гумової складової, що може привести до часткової або повної відмови обладнання. Це основна причина, по якій натуральний каучук не є оптимальним вибором матеріалу для певних промислових ущільнень, в яких використовується будь-яка з цих речовин.

Наш завод, як виробник гумової суміші, завжди може оптимізувати формулу гумової суміші для вироба з урахуванням умов експлуатації, посилюючи або зменшуючи деякі властивості матеріалу в поєднанні. Також важливо відзначити, що при підборі рецептури, швидше за все, будуть потрібні компроміси щодо інших властивостей гуми. Якщо потрібна характеристика гуми, така як опір озону, буде покращена, доведеться трохи пожертвувати еластичністю, яка буде злегка знижена. Обговорення необхідних властивостей гумової суміші на етапі розробки, допоможе зрозуміти, яка оптимізація рецептури можлива і на які компроміси доведеться піти.

Ще одним обмеженням натурального каучуку є вразливість до озону і погодного впливу, особливо якщо до суміші не додаються антіозонанти. Однак бувають випадки, коли дизайн виробу вимагає пружних властивостей натурального каучуку і біорозкладності; в цьому випадку це оптимальний вибір матеріалу. Навіть з додаванням антиозонантів, дизайнери та інженери-проектувальники повинні оцінити, як довго поліпшена частина натурального каучуку в виробі може працювати в даних умовах і як на виробі позначиться деградація його гумової частини. Очікуваний термін експлуатації гумової деталі буде варіюватися в залежності від багатьох факторів, і необхідно, щоб дизайнер вироба проводив техніко-економічні дослідження, щоб переконатися, що оптимальний вибір для їх передбачуваного застосування – натуральний каучук.

Ще один недолік натурального каучуку полягає в тому, що він може містити латексні білки, які, як відомо, викликають алергічні реакції у людей, що мають алергію на латекс. У той час як присутність гумових білків може бути зменшено до рівня близького або нижче рівня виявлення, алергік все ще може реагувати на цю частину. Це є основною причиною того, що в медицині більше не використовують натуральний каучук в якості матеріалу для своїх виробів. Багато компаній вибрали синтетичний каучук, тому що він не містить білків латексу, але все ж має властивості, подібні з натуральним каучуком.

Використання синтетичного каучуку для захисту людей від латексних білків є лише одним з доступних прикладів альтернатив натурального каучуку. На додаток до синтетичного каучуку існують спеціальні термопластичні еластомери (TPE), які також можуть бути альтернативою. Придатність кожного матеріалу повинна оцінюватися окремо, оскільки кожен матеріал має свій власний набір переваг і обмежень. Наприклад, TPE не буде гарним вибором матеріалу, якщо виріб піддається термічній обробці, тому що матеріал буде розм’якшуватися під впливом температури, оскільки він не зшивається, як вулканізований гумовий матеріал.

Розуміння обмежень натурального каучуку або будь-яких інших матеріалів, призначених для створення нових виробів, має вирішальне значення для успішної розробки продукту. Що стосується гуми, важливо пам’ятати, що існує вибір в рецептурах гумової суміші, щоб адаптувати властивості матеріалу до конкретних умов застосування. Саме тому прототипування продукту настійно рекомендується до того, як буде обраний остаточний матеріал.

Тому, ви можете отримати консультацію щодо вибору гумової суміші безпосередньо у виробника на початку процесу проектування нового продукту, щоб дізнатися всі доступні можливості.