Як ви хотіли б зв'язатися з нами?
  • Russian
  • Ukrainian
ruuk +380 50 417 3929 sbit@kauchuk.ua Пн - Пт 08:30 - 17:00 87504, м. Маріуполь, ул. Вузівська, 1-А
Сертифікат
ISO 9001:2015
Сертифікат
IATF 16949:2016
+380 67 000 1997
+380 95 048 1000
СКАЧАТИ ПРАЙС

4 найпоширеніших виробничих процеса в гумовій промисловості

Завод РТИ "КАУЧУК" > Блог > 4 найпоширеніших виробничих процеса в гумовій промисловості

Виробництво гумових виробів

Виробництво гумових виробів включає в себе кілька типів виробничих процесів. Кожен виробничий процес має особливі переваги, які роблять його ідеальним вибором для виробництва певних видів продукції. Знання виробничих процесів може допомогти вам зрозуміти фінансові витрати при виробництві та можливі компроміси. Найбільш поширені процеси виробництва гумових виробів – екструзія, латексне занурення, лиття і каландрування.

Екструзія

Екструзія починається з завантаження невулканізованої гумової суміші в екструдер. Як тільки суміш потрапляє в екструдер, він переноситься вперед на барвник, який є спеціалізованим виробничим інструментом, який використовується для формування гуми. Коли суміш досягає барвника, тиск змушує його проходити через отвір в екструдері. Потім екструдований виріб повинен бути вулканізовано для того, щоб стати придатним до використання. Важливо відзначити, що будь-яка гумова суміш повинна мати «вулканізаційний комплект», підготовлений для процесу вулканізації. Під час процесу вулканізації гума може набухати або сідати, після вулканізації також може вплинути і тривалість гумової екструзії. Перевага виготовлення виробів за допомогою екструзії полягає в тому, що можна виробляти продукцію в більших обсягах з більш низькою собівартістю. Прикладом гумотехнічних виробів, отриманих шляхом екструзії є профілі, шнури, трубки і прокладки.

Занурення в латекс

Занурення в латекс – це назва процесу, який відбувається при зануренні тонкостінних форм в латексні з’єднання і потім повільно виводяться з них. Товщина зануреного продукту може бути легко збільшена шляхом простого повторного занурення продукту в з’єднання латексу. Після процесу занурення продукт піддається вулканізації. Залежно від кінцевого виробу також може знадобитися пост обробка. Основною перевагою формування за допомогою занурення в латекс є можливість створення виробів з більш тонкими стінками і створення більш складних форм, ніж за допомогою екструзії. Деякими з поширених виробів, отриманих методом занурення, є гумові рукавички, ручки, еластичні мішки, повітряні кулі, трубки і т. д.

Прес форми

Формування складається з трьох основних виробничих процесів, які являють собою пресування в прес-формі, пресування лиття і лиття під тиском. Формування за допомогою прес-форм є найстарішим і найменш дорогим методом. При використанні прес-форм спочатку з гумової суміші робиться заготовка (шматок гуми); потім заготівля поміщається в формуючу порожнину, щоб отримати необхідну форму. Нагрівання відбувається повільно, що призводить до тривалого часу вулканізації; нагрів може варіюватися від трьох хвилин для тонких виробів до декількох годин для товстих виробів. Переваги цього методу включають придатність використання гумових сумішей з великими поверхневими ділянками і можливість використання гумових сумішей з високою в’язкістю і поганими властивостями плинності. З іншого боку процес займає багато часу, що призводить до низької продуктивності. Деякі з поширених продуктів, створених за допомогою процесу компресійного формування, включають ущільнення, ущільнювальні кільця, електричні ізолятори, силіконові браслети.

Пресування литтям є природним продовженням розробок в області формування, щоб обійти недоліки пресування в прес-формах. Процес починається з заготівлі, завантаженої в камеру, яка потім розподіляється в кілька порожнин. На цьому початковому етапі відбувається попередній нагрів гумової суміші, змушуючи гуму проходити через канали. Цей попередній нагрів зменшує час вулканізації і дозволяє гумовый суміші легше протікати і ефективно заповнювати порожнини прес-форми. Однак такі форми більш складні і дорогі.

Лиття під тиском є ​​третім найбільш поширеним процесом формування. При литті під тиском блок преса і блок уприскування діють як два окремих об’єкта з окремими елементами управління. Прес-блок дозволяє розміщувати прес-форми горизонтально або вертикально. Блок екструдера також може обслуговувати кілька пресів, переміщаючись по попередньо запрограмованому шаблону. Це призводить до коротких процесів уприскування з великим ступенем попереднього нагрівання. При такому типі формування виключається обробка заготовок, процеси можуть бути автоматизовані, і складні порожнини і проточні канали можуть бути легко заповнені.

Каландрування

Останній найбільш поширений процес виробництва називається каландрування, який працює, змушуючи розм’якшений матеріал рухатися в центрі зустрічних обертових роликів. Ролики ущільнюють матеріал, а загальна товщина продукту визначається відстанню між зазорами циліндрів, яке може регулюватися для зміни товщини вироба. Коли матеріал проходить через охолоджуючі ролики, він піддається вулканізації. Цей процес найкраще підходить для виробництва листів або плівок з гуми. Перевагами каландрування є контроль товщини продукту і здатність виробляти деталі, більш тонкі і широкі, ніж при екструзії. Однак каландрування має високі експлуатаційні витрати в порівнянні з іншими процесами.

Кожен виробничий процес ідеально підходить для виробництва певних видів гумових виробів. Розуміння доступних процесів може зробити планування виробництва набагато простіше, тому що кожен процес має свої власні обмеження по вартості і часу. Хоча завод «КАУЧУК» спеціалізується тільки на декількох основних процесах виробництва гумотехнічних виробів, ми будемо працювати з усіма компаніями, щоб допомогти вирішити, який виробничий процес буде найбільш підходящою кандидатурою, виходячи з потреб окремих продуктів.