Як ви хотіли б зв'язатися з нами?
  • Russian
  • Ukrainian
ruuk +380 50 417 3929 sbit@kauchuk.ua Пн - Пт 08:30 - 17:00 87504, м. Маріуполь, ул. Вузівська, 1-А
Сертифікат
ISO 9001:2015
Сертифікат
IATF 16949:2016
+380 67 000 1997
+380 95 048 1000
СКАЧАТИ ПРАЙС

Кращі технології очищення решіт зерноочисних машин

Завод РТИ "КАУЧУК" > Блог > Кращі технології очищення решіт зерноочисних машин
Очищення зерна

Очищення зерна залишається обов’язковою операцією післязбиральної доробки. Найчастіше вона виконується на решітних зерноочисних машинах. При цьому якість очищення, а також величина втрат в найбільшою мірою залежить від грамотного підбору і очищення решіт.

Свіжозбирана зернова купа містить не тільки зерна основної культури, а й певну кількість смітних і зернових домішок, які погіршують якість продукції, негативно впливають на її збереження. До зернової домішки відносяться биті, щуплі, роздавлені, пророслі, пошкоджені, недостиглі і поїдені шкідниками зерна. Сміттєва складається з мінеральної (пісок, грудочки землі і ін.) і органічної (частинки стебел, листя, ості, стрижні класів, полова) частин. Зустрічаються також залишки шкідників, насіння дикорослих рослин. Спеціально виділяється ще й шкідлива домішка, яка може бути небезпечна для здоров’я людини і тварин: склероції ріжків, насіння гірчака, кукіль і інших отруйних рослин, а також фузаріозне і зіпсоване зерно від коричневого до чорного кольору.

Очищення свіжоприбраного зерна починається ще в комбайні. На чистих, незасмічені полях правильне регулювання машини технологічно дозволить позбутися від легких органічних домішок (полови, соломистих частинок) і знизити до мінімуму вміст подрібнених, битих зерен. Якщо ж поля засмічені, видалити з зерна насіння бур’янів при збиранні неможливо. Для цього потрібні спеціалізовані машини.

Принципи очищення

Очищення ведеться шляхом поділу суміші на однорідні фракції: повноцінне продовольче або насіннєве зерно (1-й сорт); дрібне і щупле фуражне зерно (2-й сорт); великі і легкі домішки; великі і дрібні відходи.

У зерноочисних машинах застосовуються різні робочі механізми, які використовують певну ознаку для поділу зернової маси. Так, на решетах з круглими отворами зерна поділяються по ширині, з продовгуватими – по товщині, в пневмосепаруючих каналах – по аеродинамічним властивостям, по щільності і коефіцієнту тертя на вібростендах та ін. Сучасні зерноочисні машини використовують один або кілька принципів поділу зерна. Однак найчастіше у вітчизняній практиці аграрії мають справу з обладнанням, в якому очищення і сепарування ведеться на решетах. У різних типів зерноочисних машин є свої особливості конструкції і устрою.

Процес ситового сепарування здійснюється в основному на плоскому рухомому або циліндричному обертовому решеті (в тому числі коливному). Просіювання ведеться під впливом взаємопов’язаних сил прямолінійною або відцентрової інерції, а також тяжкості. Ознаками подільності є параметри поперечного перерізу, довжини та маси частинок.

До чинників, які забезпечують якісне ситове сепарування, відносяться:

– безперервне і рівномірне завантаження решіт;

– відносний рух матеріалу уздовж рухомих решіт (тих, хто вагається, що обертаються);

– безперервне виведення з зони розсівання продуктів просіювання;

– безперервна очищення отворів решіт.

Система очищення решіт

Підвищений ринковий попит на просіювання за все більш гранулометричні значеннями створив безліч проблем для виробників сит. Зокрема, засмічення сітки плоских сит створило попит на механізми їх очищення. Очищення за допомогою гумових кульок – ефективний метод очищення решета, оскільки, підстрибуючи на підставці під решетом, вони контактують з решетом знизу і виштовхують частки, що застрягли в отворах. Цей процес полегшує проходження зерна між цими просторами, збільшуючи вироблений обсяг очищеного зерна.

Очисники решіт, незважаючи на свої невеликі розміри, є одним з доданків успішної роботи зерноочисного обладнання.

Так, наприклад, ефективність очищення зерна в сепараторах залежить від великої кількості факторів, в тому числі і від системи очищення решіт. При технічному обслуговуванні сепараторів перевіряють стан ситових рам і гумових кульок. Пошкоджені ситові рами і зношені кульки в обов’язковому порядку замінюють новими.

Для досягнення ефективності процесу сортування в розсівах також важливо в міру зношування очищувачів своєчасно їх міняти, коли площа пластини поступово зменшується, і очищувач округляється навколо кнопки.

Для нормальної роботи розсівання обов’язкове систематичне інтенсивне очищення решіт від застряглих в їх отворах частинок. У погано очищеному решеті значно зменшується живий перетин, а тому різко скорочується кількість просіваного продукту.

Тому дуже важливо використовувати кульки для очищення решіт з оптимізованими властивостями, такими як: відскік, антистатичні і антикорозійні властивості, зносостійкість, навантаження і температурна стійкість.

В даний час фахівцями нашого заводу було освоєно виробництво такого роду продукції. Ви можете замовити кульки для очищення решіт зерноочисних машин з потрібними вами характеристиками.