Як ви хотіли б зв'язатися з нами?
  • Ukrainian
uk +380 50 417 3929 sbit@kauchuk.ua Пн - Пт 08:30 - 17:00 87504, м. Маріуполь, ул. Вузівська, 1-А
Сертифікат
ISO 9001:2015
Сертифікат
IATF 16949:2016
+380 67 000 1997
+380 95 048 1000
СКАЧАТИ ПРАЙС

Інновації у виробництві гумових сумішей. Компанія «Каучук» впроваджує зелені технології.

Завод РТИ "КАУЧУК" > Блог > Інновації у виробництві гумових сумішей. Компанія «Каучук» впроваджує зелені технології.

Інновації у виробництві гумових сумішей. Компанія «Каучук» впроваджує зелені технології – розроблені екологічно безпечні гумові суміші для автомобільної промисловості. Це ще один крок до сталого розвитку.

Сучасний світ і технології неможливо уявити без виробів з гуми і каучуку. Гума та гумові вироби широко застосовуються в самих різних областях народного господарства і в побуті: від сучасного транспорту і гумових технічних виробів (ГТВ) до предметів широкого споживання та гігієни. Тому даний вид промисловості розвивається швидкими темпами, що тягне за собою одночасне збільшення викидів в атмосферу при виробництві, експлуатації та зберіганні. Залежно від технологічного процесу в атмосферу виділяються H2S, CS2, СО, NH3.

Захист каучуків і одержуваних з них гумових сумішей і вулканізатів при різних видах старіння в даний час придбав першорядну роль. ГТВ все більше схильні до впливу температури і динамічних навантаженнь. У зв’язку з цим пошук і використання ефективних стабілізуючих систем займає одну з провідних позицій. Крім того, більшість застосовуваних в даний час хімічних стабілізаторів це хімічні речовини, які погано диспергуються в в’язко-текучих розчинах, якими є гумові суміші на стадії виготовлення. Це призводить до того, що вулканізати таких гумових сумішей отримують не повний або нерівномірний по всьому об’єму комплекс необхідних властивостей. Для вирішення цього питання в гумових сумішах застосовують додаткові хімічні добавки – диспергатори. Як правило, в їх ролі виступають поверхнево-активні речовини різного хімічного складу. Підвищення змісту в гумових сумішах речовин, отриманих хімічним способом, знижує екологічну безпеку виробів, вироблених з них. Стабілізатори гум, які є похідними дифениламина – дифеніл-n-фенілендіамін та N-феніл, N’-ізопропіл-n-фенілендіамін – поряд з високими токсичними і резорбтивними властивостями, проявляють також канцерогенну дію. Однією з найважливіших функцій стабілізаторів є захист гум від озонного старіння. Інтенсивна міграція стабілізаторів на поверхню виробу призводить до виділення молекул стабілізаторів в навколишнє середовище і їх фізико-хімічному перетворенню під впливом атмосфери з утворенням різних токсичних речовин, в тому числі і нитрозоаминов. Наприклад, після 20 тис. км пробігу автомобільна шина в результаті міграції втрачає до 60% Діафену ФП, який, потрапляючи в навколишнє середовище, під дією сонячної радіації піддається фотохімічним перетворенням з утворенням більш токсичних речовин. Тому підвищення екологічної безпеки гум шляхом зменшення їх змісту або заміни екологічно безпечними аналогами, поліпшення розподілу і диспергування стабілізаторів в гумових сумішах і зниження швидкості міграції в виробництві та експлуатації виробів з гуми є актуальною проблемою.

Застосування ж природних речовин, які виконують роль захисту гум від теплового, атмосферного старіння і підвищують динамічну витривалість вулканизатів, вирішує одночасно і вищевказану проблему.

Компанія «Каучук» протягом багатьох років проводила роботи по створенню екологічно безпечних «зелених» гумотехнічних виробів. Результатом даних робіт стало виробництво гумових сумішей для виготовлення автомобільних виробів з гуми з екологічно безпечних матеріалів. У гумових сумішах були знижені до 0,2 масових частин такі компоненти як: N-ізопропіл-N-феніл-р-фенілендіамін, 2,2,4-триметил-1,2-дигідрохінолін, N-ціклогексілтіофталімід, а також виключений технічний вуглець. Використання екологічно безпечних природних аналогів дозволило знизити до безпечного рівня аміновмісні інгібітори, що знизило вплив на сублімацію, міграцію і летючість вищевказаних інгібіторів гум на екологічну ситуацію виробництва і переробки, а також експлуатацію гумових виробів. Крім цього, присутність в них поверхнево-активних речовин поліпшило диспергування інгредієнтів гумової суміші, що призвело до стабілізації властивостей вулканизатів. Слід зазначити, що отримані гумові суміші мають більш низьку в’язкість, що знижує енерговитрати при їх переробці і має показники аналогічні гумовим сумішам із застосуванням класичних інгредієнтів.

Крім того, можна відзначити, що зниження енергії активації процесу вулканізації говорить про позитивний вплив активатора-диспергатора в якості вторинного активатора вулканізації. Слід зазначити, що спостерігається поліпшення розподілу наповнювачів в гумової суміші, що підтверджується даними щодо зменшення електропровідності. Таким чином, можна сказати, що застосування природного активатора-диспергатора в складі гум дозволяє не тільки підвищити екологічну безпеку вироблених виробів і процесу їх виробництва, а й зберегти необхідні властивості вулканизатів на необхідному рівні.