Як ви хотіли б зв'язатися з нами?
  • Russian
  • Ukrainian
ruuk +380 50 417 3929 sbit@kauchuk.ua Пн - Пт 08:30 - 17:00 87504, м. Маріуполь, ул. Вузівська, 1-А
Сертифікат
ISO 9001:2015
Сертифікат
IATF 16949:2016
+380 67 000 1997
+380 95 048 1000
СКАЧАТИ ПРАЙС

Майбутнє виробництва

Завод РТИ "КАУЧУК" > Блог > Майбутнє виробництва

Чому ми повинні бути готові святкувати захід виробництва в тому вигляді, в якому ми його знаємо зараз, і насолоджуватися його світлим майбутнім?


Як зауважив Марк Твен, смерть виробництва була значно перебільшена. Поки немає доказів про те, що матеріальні цінності і сучасні зручності відкидаються в усьому світі, моя віра в виживання виробництва залишатиметься твердою. Що, де, як, хто і коли буде продовжувати різко змінюватися, але «якщо» – не є питанням.

На початку 1900-х років робочі місця в сільському господарстві в Сполучених Штатах та інших розвинених країнах стрімко скорочувалися, оскільки технології і наука сприяли підвищенню продуктивності праці, і люди переїжджали з ферм в міста в пошуках більш перспективного працевлаштування. За останні 30 років ми спостерігаємо подібне зниження виробничих робочих місць з аналогічних причин, доповнене офшорингом в гонитві за дешевою робочою силою і переходом працівників з виробничої сфери в сферу обслуговування. Проте, нинішні можливості як в сільському господарстві, так і в виробництві сильно відрізняються від тих, що були на початку минулого століття. Крім того, вони не вимагають налагодження, вони вимагають передового мислення, наукових і технологічних знань.

Отже, що ж майбутнє приготувало для виробництва? Сьогодні це питання стоїть особливо гостро, дивлячись на заголовки в яких домінують протекціонізм, ЄС і Брексил, кіберзлочинці, імміграційні та екологічні дебати. Більш того, економіка виробничої індустрії змінюється прямо зараз. Економічний життєвий цикл інтелектуальної власності падає, а динамізм матеріалознавства відбувається вибуховими темпами. Цифровізація всюди, що дозволяє, наприклад, 3D-принтера все більше відповідати вимогам «Я хочу, і я хочу зараз». Розвиваються нові канали збуту, народжені необхідністю скорочення витрат і очікуванням негайних поставок.

Пам’ятаєте Blackberry, які зробили помилку, сказавши, що їх телефони для серйозного бізнесу, в той час як смартфони – просто іграшки? У Sony є аналогічна історія з її всюдисущим Walkman. Kodak був зайнятий наймом інженерів-хіміків в той час, як вони повинні були щосили використовувати патент на цифрову фотографію. Тепер ми можемо друкувати дрібні деталі, виробляти великі обсяги деталей або будувати будинки за допомогою 3D-принтерів. Ця еволюція зайняла більше 30 років. Інтернет речей показує зростаючу залежність від захоплення, переміщення і аналізу даних, щоб краще розуміти клієнтів, показники продуктивності та стан обладнання. Ця еволюція йде повним ходом. Наступна еволюція не за горами.

Якщо ви вважаєте, що ваша індустрія несприйнятлива до цих змін, ви помиляєтеся. Будь то B2B або B2C, ваш світ перетворюється в щось, з чим ви раніше не стикалися.

Підвищення швидкості, гнучкості та ефективності бізнесу очевидні. Але що це означає в стратегічному плануванні і виконанні? Простіше кажучи, кожен аспект виробничого бізнесу повинен бути швидшим, гнучким і ефективним в наступному році, ніж в цьому.

Давайте будемо конкретними.

Виробництво буде розвиватися, використовуючи дві фундаментальні моделі, в яких одна з основних характеристик підприємства – капіталомісткість. Ці дві моделі будуть вирішувати одні й ті ж завдання, але по-різному. Останній прийде до передового мислення, процесів і відносин, в той час як перший отримає вигоду від спостереження і адаптації.

Капіталомісткість збільшує витрати. Такі організації будуть все частіше розподіляти ризики з клієнтами, постачальниками і конкурентами. Зверніть увагу на економічну модель обміну машинами Uber або хмарні обчислення. Завдяки спільним підприємствам або спільному обладнанню асортимент продуктів буде більш гнучким завдяки створенню, обладнанню та розробці процесів, доповнених технологією виробництва. Рівень зайнятості буде більш стабільним, але посади часто будуть змінюватися. Хімічна промисловість протягом багатьох років намагалася використовувати цю модель, і ця концепція стане більш гнучкою і широко поширеною.

Ті виробничі галузі, які не мають обтяжливих вимог до капіталу, впораються з негайною ринковою і технічною перевіркою і скороченим часом виходу на ринок з пробними партіями, швидко змінюючи обсяги виробництва, коли це виправдано. Це означає, що тестування ринку і масштабування від НДДКР до виробництва будуть основними компетенціями, а також аналіз даних протягом усього життєвого циклу продукту. Ця модель також буде розвивати свою економіку обміну, більше в технологіях і спеціальних навичках, ніж у фізичній інфраструктурі.First Build, дочірня компанія GE, є відмінним прикладом можливостей. GE надала цій організації один рік, щоб створити позитивний грошовий потік, і прибуток, що послідує за ним. І вони зробили це.

Скорочені життєві цикли продуктів в цих галузях призведуть до більшої кількості «співробітників проекту» з необхідними навичками для конкретної концепції. Так само, як GM і Ford починають розуміти, що вони займаються перевезеннями, а не автомобільним бізнесом, виробники будуть розширювати свою думку про те, що їх галузі знаходяться не в продуктах, а в «створюваних умовах». Toyota вже давно працює над створенням безаварійного пересування людей. Інші також починають це бачити. Швидкі цикли навчання, як з внутрішнього, так і з зовнішнього боку, відокремлюють тих, хто процвітає від тих, хто розпорошується. Goodyear потрібно капітальне обладнання для виробництва, і тепер 97% їх нових продуктів доставляються вчасно, а 100% вигідні. Матеріали НДДКР тривають на всіх аренах, включаючи гуму, по всьому світу. Маневреність цієї шинної компанії дозволить їй швидко пристосувати продукти і досвід, якщо це необхідно.

Підтримуюча індустрія, яка буде проростати і дертися в цьому новому світі, – це організації, що відповідають за вербування, які можуть ідентифікувати правильну людину з точним правильним набором навичок – технічними, розумовими і поведінковими – які необхідні для проекту. Відділ кадрів, який передає резюме по колу для найму менеджерів уже вважається повільним і неефективним. Аналогічним чином, нинішня бізнес-модель хедхантерів зі збору та розсилці резюме, яка в основному пародіює неефективність HR, буде відхиляться. Коефіцієнти успіху відбору, як для компаній, так і для приватних осіб, будуть обгрунтовано зростати. Це означає, що керівники операційної діяльності повинні мати можливість чітко визначати розумові та технічні навички, в яких вони потребують.

Для деяких ці майбутні зміни вказують на навислу смерть виробництва, в тому вигляді, в якому ми його знаємо. Дарвін зробив важливий висновок про зміни. Зверніть увагу, він сказав, що виживаючі види «адаптуються» до змін, а не до того, що вони зможуть «втекти» від них.

Так, це буде не так, як зараз; це буде краще. Розглянемо сільське господарство, яке мало схоже на його столітню минулої версію. Я бачу неймовірно захоплююче і світле майбутнє для виробництва, переходячи від методичного бального танця до точної хореографії дервіша.

Чи можна вас запросити на цей танець?