Як ви хотіли б зв'язатися з нами?
  • Russian
  • Ukrainian
ruuk +380 50 417 3929 sbit@kauchuk.ua Пн - Пт 08:30 - 17:00 87504, м. Маріуполь, ул. Вузівська, 1-А
Сертифікат
ISO 9001:2015
Сертифікат
IATF 16949:2016
+380 67 000 1997
+380 95 048 1000
СКАЧАТИ ПРАЙС

4 типові помилки при проектуванні торцевого осьового ущільнення

Завод РТИ "КАУЧУК" > Блог > 4 типові помилки при проектуванні торцевого осьового ущільнення

При розробці якісного ущільнення враховується багато робочих елементів. Дуже важливо, щоб ущільнення підходило і функціонувало належним чином, щоб уникнути будь-яких витоків або поломок. Проте з великою відповідальністю також пов’язаний ризик, і дуже легко пропустити необхідний крок в розробці ущільнення. Ось 4 помилки, які зазвичай допускаються при розробці осьового ущільнювального кільця.

Висота ущільнювального кільця не дорівнює глибині канавки.

У більшості застосувань торцевого ущільнення з ущільнювальними кільцями є паз, вбудований в один з сполучених компонентів обладнання. Геометрія канавки важлива – розміри повинні бути точними, тому що ущільнювальне кільце розташовується в канавці.

Одним з найбільш важливих зазначених розмірів є висота ущільнення. Висота ущільнення забезпечує правильну величину стиснення для даного поперечного перерізу ущільнювального кільця. Деякі конструктори допускають помилку, вважаючи, що глибина канавки дорівнює висоті ущільнення. Важливо визначити висоту ущільнення як відстань від основи канавки до поверхні сполучного компонента.

 

Зменшення ширини ущільнення, щоб зберегти кільце ущільнювача.

У деяких випадках потрібно, щоб кільце ущільнювача було збережено в одному з компонентів обладнання. Це типова вимога для герметизації кришок, наприклад акумуляторного відсіку. Поширеною помилкою є проектування ширини канавки для «затиску» поперечного перерізу кільця ущільнювача, щоб воно утримувалося в канавці. Важливо пам’ятати, що однорідний каучук діє як високов’язка рідина. Тому обсяг зміщується, а не стискається.

Хороша конструкція ущільнення забезпечить більший обсяг роз’єму, ніж обсяг ущільнення. Максимальний обсяг ущільнення не повинен перевищувати 90% мінімальної порожнечі роз’єму для статичних осьових торцевих ущільнень.

Рекомендованим рішенням для збереження ущільнювального кільця є ластівчин хвіст. Оскільки ластівчин хвіст не працює з пластиковими компонентами через піднутрення, до стінки канавки можна додати виступи, щоб затиснути ущільнювальне кільце в ізольованих місцях. В якості альтернативи кращим вибором для цього застосування є нестандартна прокладка з ребрами жорсткості. Зв’яжіться з інженерами заводу «Каучук», щоб дізнатися кращі рішення для вашої конструкції.

Щільний кутовий радіус для нанесення торцевого ущільнення.

Для деяких застосувань торцевого ущільнення може знадобитися конфігурація з некруглими канавками. Поширена помилка конструкторів – зробити внутрішні кути гострі або застосувати занадто маленький радіус. Для використання стандартного круглого ущільнювального кільця радіус внутрішнього кута канавки повинен бути не менше ніж в три рази менше діаметра поперечного перерізу ущільнювального кільця. Правильний радіус повороту запобіжить перенапруженню ущільнювального кільця, утворення згустків або утворенню високої точки в осьовій товщині і потенційний витік.

 

Немає внутрішньої стінки для ущільнення при внутрішньому тиску.

У деяких випадках застосування фланцевих ущільнень ширина фланця для ущільнювального кільця не дуже велика. Для застосувань з внутрішнім тиском ущільнення внутрішньої стінки може бути виключено, щоб забезпечити місце для більш міцного ущільнювального кільця з великим поперечним перерізом. Ця конструкція є прийнятною для більшості ущільнювальних кілець з внутрішнім тиском.

Цю конструкцію не слід використовувати в застосуваннях з великим потоком рідини, тому що можуть бути випадки, коли потік створює негативний тиск і ймовірність того, що ущільнювальне кільце буде всмоктуватися в шлях потоку. Важливо знати про ці ситуації і при необхідності обов’язково включати стінку для ущільнення.

Поделитесь этим в соцсетях

[easy-social-share buttons=”facebook,twitter,google,linkedin” counters=1 counter_pos=”hidden” total_counter_pos=”right” style=”icon” template=”42″ point_type=”simple”]