Як ви хотіли б зв'язатися з нами?
  • Russian
  • Ukrainian
ruuk +380 50 417 3929 sbit@kauchuk.ua Пн - Пт 08:30 - 17:00 87504, м. Маріуполь, ул. Вузівська, 1-А
Сертифікат
ISO 9001:2015
Сертифікат
IATF 16949:2016
+380 67 000 1997
+380 95 048 1000
СКАЧАТИ ПРАЙС

4 дивно простих способи скоротити витрати на електроенергію сьогодні

Завод РТИ "КАУЧУК" > Блог > 4 дивно простих способи скоротити витрати на електроенергію сьогодні

Майже через три десятиліття у виробництві ми стикалися з усіма видами неефективного використання енергії: повітряні компресори, що працюють 24-7, навіть коли на заводі немає роботи; витоку, які залишаються непомічена протягом декількох днів або тижнів; використовуване обладнання, яке, можливо, заощадило невелику суму за ціною, але споживає більше енергії. Вам це здається знайомим?

Історично, бережливе виробництво не розглядало енергію як потік відходів. Однак з появою безперервних програм з підвищення енергоефективності виробники виявляли, що енергія може мати значний вплив на вашу продуктивність і практичний результат.

Якщо у вас ще немає програми управління енергоспоживанням, ви як і раніше зможете знайти способи рухати свій завод в правильному напрямку. Почніть з малого, з цих простих енергозберігаючих можливостей, щоб скоротити ваші витрати на комунальні послуги вже сьогодні.

Виявлення та усунення витоків стисненого повітря

Майже для кожного виробничого підприємства витоки стисненого повітря є головним винуватцем втрат енергії. Однак керівники підприємств, які зайняті управлінням командами і спостерігають за виробничими лініями, часто не розуміють, наскільки дорогим може бути витік стисненого повітря. Наприклад, витік в півсантиметра при тиску 0,7 атм і ціною 1,91 грн за кВт-г може коштувати вам 316 845 грн на рік. З іншого боку, якщо ви знижуєте тиск стисненого повітря всього на 0,136 атм, ви можете скоротити споживання електроенергії в цілому на 1%.

Оптимізувати час простою і переналаштування обладнання

Час простою з організаційно-технічних питань або перенастроювання устаткування є одними з найбільших джерел втрати енергії на сучасних виробничих підприємствах.

Почніть з визначення вартості простою. Потім поставте перед собою мету знизити ці витрати і визначити пріоритетність обладнання, що забезпечує найбільшу економію енергії. Працюйте з відділами продажів, щоб планувати завантаженість виробничої лінії і тривалість роботи, що зведе до мінімуму переробку і час простою при перенастроюванні обладнання. Результат? Скорочення енерговитрат і збільшення продуктивності.

Будьте уважні при купівлі вживаного обладнання

Якщо ви купили старе обладнання, ви, ймовірно, думаєте, що заощадили. Але ви, швидше за все, не врахували вартість енергії. При включенні енерговитрат і рівнів завантаження в розрахунки іноді вигідніше купувати нове обладнання, яке краще спроектовано і забезпечує кращу якість.

Показовий приклад: один виробник використовував гарячу масляну ванну для термообробки власної ланцюгової пилки. Вони купили стару ванну, яка спочатку була призначена для набагато більших деталей. Коли було виміряно обсяг масла в кожній ванні, було виявлено, що в них було значно більше масла, ніж в первісної технічної специфікації, а температура масла була на 60 градусів вище стандартної робочої процедури. Зайве говорити, що низький цінник на старе обладнання не був таким хорошим з урахуванням втрат електроенергії.

Задайте «енергетичне питання»

Коли ви намагаєтеся впровадити енергозберігання, найгірше – повідомити вашій організації, що ви починаєте нову ініціативу і шукаєте революційні ідеї. Не треба винаходити велосипед. Замість цього подивіться на одну з успішних програм і використовуйте її як план для своєї енергетичної програми.

Якщо у вас є програма бережливого виробництва, зробіть енергетику пунктом порядку денного на заході кайдзен. Задайте «енергетичне питання». Увімкніть енергію в свій існуючий процес зіставлення і подумайте, як він буде виглядати, якщо замінити слова «безпека» або «якість» на «енергія» в ваших поточних програмах.

Зрештою, кращий спосіб заощадити енергію – це просто зробити це. Нещодавно на одному заводі була реалізована програма по скороченню споживання води, і вони домоглися чудових результатів, просто заявивши, що збираються виконати цю роботу. Ніяких великих вкладень, ніяких офіційних програм, просто багато знаків і дощок для читання. Це цілеспрямоване зусилля і поліпшене використання енергії.

Прийшов час підвищити і ваш прибуток!